Układanie parkietu

Szukasz firmy z Krakowa, która zajmie się ułożeniem Twojego drewnianego parkietu?

Układanie parkietu Kraków

Prawidłowe ułożenie i montaż parkietu to zadanie wymagające olbrzymiej precyzji, doświadczenia oraz wykorzystania wysokiej jakości materiałów. Powierzając to zadanie sprawdzonym fachowcom, masz pewność, że drewniany parkiet stanie się ozdobą Twojej firmy czy domu przez długie lata.

Zajmujemy się kompleksowym układaniem parkietu na powierzchniach różnej wielkości. Stawiamy na staranność i precyzję. W pracy wykorzystujemy jedynie renomowane materiały takich firm jak Vermeister. Pomagamy również w wyborze i zakupie samego parkietu.

Wykonujemy kompleksową usługę w skład, której wchodzą:

Jak pracujemy

01.

Rozmowa z klientem

Ustalamy wszystkie szczegóły zlecenia o raz termin

02.

Podpisanie umowy

Wszystkie ustalenia są zawarte w umowie którą podpisujemy

03.

Wykonanie prac

Przystępujemy do wykonania zlecenia z najwyższą starannością

Blog & Artykuły

Pomocne artykuły

Układanie parkietu to złożony proces, wymagający wiele uwagi od osoby montującej bądź też ekipy parkieciarskiej. Dlatego przed rozpoczęciem montażu warto się zastanowić, czy dokonać tego samemu, czy zlecić to komuś kompetentnemu. Montując parkiet samemu oszczędza sie pieniądze, niestety źle wykonana podłoga może przysporzyć nam sporo kłopotów.
Podstawową czynnością podczas układania parkietu to sprawdzenie wilgotności posadzki. Zbyt wilgotna posadzka jest częstym powodem późniejszego wypaczenia kształtu czy też “wstawania” parkietu, co uniemożliwia cyklinowanie. Pomiaru dokonujemy nie tylko w momencie zakupu, ale również tuż przed montażem. Normy wilgotności posadzki są uzależnione od rodzaju materiału, z którego została wykonana. Wilgotność cementu powinna zawierać się w 2%, andryhytu – do 0,5%. W przypadku montażu na drewnie, elementy nie mogą przekraczać 13% wilgotności.

Jeżeli pomiary okażą się pomyślne, możemy przejść do właściwego etapu instalowania parkietu. Parkiet powinniśmy montować w warunkach zbliżonych do warunków jego użytkowania – temperatura ok. 21 stopni i wilgotność powietrza około 60%. Przechodzimy do gruntowania, czyli zabezpieczenia podłoża specjalistycznym preparatem gruntującym. Grunt pozwoli na mocne wiązanie się kleju z posadzką. Należy go dobrać odpowiednio do stosowanego kleju jak i do rodzaju podłoża, najlepiej razem z klejem w ramach jednego producenta – pozwoli to na maksymalną przyczepność kleju do podłoża. Nasza firma preferuje pracę na materiałach VerMeister z którymi zachęcamy do zapoznania się w katalogu produktów. Powinniśmy też wziąć pod uwagę wielkość montowanych elementów – pamiętajmy że większe elementy ulegają większym naprężeniom i odkształceniom. Do dłuższych elementów trzeba użyć materiałów lepiej z nimi współpracujących. Drewno egzotyczne może wymagać także innej chemii niż gatunki krajowe, ze względu na dużą ilość substancji tłustych naturalnie je impregnujących. Zwykle używamy w takich przypadkach klejów dwuskładnikowych np. Repox

Następnie przechodzimy do ułożenia parkietu, z zachowaniem odpowiednich dla danego pomieszczenie dylatacji. Pozwalają one na pracę drewna w obrębie pomieszczenia. Etap klejenia oraz układania elementów drewnianych jest kluczowym momentem w całym procesie. Należy tutaj precyzyjnie posługiwać się klejem i układać drewno, zgodnie z wykonanym wcześniej projektem. Możemy stosować kliny blokujące ustaloną dylatację, pasy pomagające przy “uciekaniu” parkietu na kleju oraz wiele innych narzędzi parkieciarskich.

Kiedy posadzka drewniana zostanie ułożona, powinniśmy ją tak zostawić na minimum 2 tygodnie, by dostosowała się do warunków panujących w pomieszczeniu. Wtedy można przejść do następnego etapu jakim jest cyklinowanie parkietu. 

Jak samodzielnie wycyklinować oraz polakierować swój parkiet

Jak samodzielnie wycyklinować oraz polakierować swój parkiet

Jak samodzielnie wycyklinować oraz polakierować swój parkiet admin 18 kwietnia, 2023 Cyklinowanie parkietu, ujmując to…